O femeie din capiatală lovită mortal de o mașină, lîngă o trecere de pietoni! Accidentul a avut loc pe strada Muncești
O femeie de 59 de ani, originara din Chisinau, a fost lovita mortal in timp ce incerca sa traverseze strada. Accidentul a avut loc ieri seara langa o trecere de pietoni de pe strada Muncesti din capitala.
Potrivit Politiei Rutiere, la volanul automobilului de model Wolksvagen Golf se afla o femeie de 39 ani, originara din raionul Anenii Noi. Din neatentie aceasta a lovit o femeie care traversa strada.
Accidentul a avut loc langa o trecere de pietoni. In urma impactului, femeia a decedat pe loc. Pe faptul dat a fost pornita o cauza penala. Toate circumstantele accidentului urmeaza a fi stabilite.
Sursa: Protv.md
Lasă un răspuns